Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

TOKİ İzmir'de 679 konutluk yeni proje yapacak

Anasayfa Yazılar TOKİ İzmir'de 679 konutluk yeni proje yapacak
Sevdiklerinizle Paylaşın

TOKİ İzmir'de 679 konutluk yeni proje yapacakTOKİ’nin İzmir’in Kemalpaşa İlçesi Çambel Mevkii’nde hayata geçireceği konut projesinin ihalesi düzenlendi.


TOKİ İzmir'de 679 konutluk yeni proje yapacak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir'in Kemalpaşa İlçesi Çambel Mevkii'nde yapılacak olan 679 konutluk projenin ihalesi gerçekleştirildi. 28 Eylül, Perşembe günü düzenlenen ihale kapsamında 22 iş yeri, 16 derslikli ilköğretim okulu, 16 derslikli ortaöğretim okulu, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor.

Söz konusu projede yükseklikleri zemin+3 ve 4 olan konutların 300'ü 2+1 ve 379'u ise 3+1 planında tasarlanıyor.
Projede cephelerde geleneksel ve modern mimari sentezi kullanılacak. Yerleşim alanı projelendirilirken teraslama yapılarak binaların güneşten ve manzaradan yararlanmasına olanak sağlanacak şekilde dizayn edildi. Cephelerde İzmir'in iklimsel özellikleri baz alınarak sıcak renkler tercih edildi. Geniş pencereler kullanılarak doğal ışık ve havalandırma ön planda tutuldu. Zemin kat seviyesinde geleneksel mimariye özgü taş kaplandı. Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra iş yerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı haline dönüştürüldü.

kaynak: https://www.yeniemlak.com/toki-izmirde-679-konutluk-yeni-proje-yapacak-15404-toki

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.

izmirdedaire.com uygulaması

iletişim: info@izmirdedaire.com